Kitsune Yon je vysušená oběť studia na gymplu. V překladu - nemá čas ani na jeden díl Naruta. Natož na napsání něčeho, co by aspoň vzdáleně připomínalo povídku.
Ookami-Kyuu... Té wé téčkuje...

I. Duše bratra

6. listopadu 2009 v 19:10 | Kitsune-Yon |  Psáno Ginetinou duší
Lehké, sněhové vločky padaly líně k zemi, majíc nesčítatelně sourozenců. Větve se pod náporem větru ohýbaly a nepříjemně štípal do očí. V liduprázdné ulici se šourala shrbená postava. Obličej zahalený v šál, školní tašku na zádech. Gineta.


Otřásla jsem se, zimou. Již jen pár krátkých, ale namáhavých kroků, kroků proti větru. Ze všech stran se na mě valily letáky na krásnou letní dovolenou. U moře, tepla, slunka - krásná, sladká dovolená. Ale může být dovolená sladká, když je moře slané? Možná, že odpověď na tuhle mojí otázku chce trochu času a osobnosti.
Zima také může být sladká, když sedím v teple krbu s čajem, ještě teplým, doma. Když není okolnosti, která by zakalila Štěstí. Štěstí, které není zaskvrněno, si zaslouží velké Š. To záleží na osobnosti, zraku a paměti..
Došla jsem, již celá zmrzlá, ke vchodovým dvěřím. Sladký domov. Jsem pře cílem - domovem a přesto stojím před dveřmi. Stojím před dveřmi a nevcházím do nich, ikdyž jsem se na tento okamžik těšila celou cestu. Proč? Nevím...

Kapky sprchy dopadaly na mojí zasmušilou tvář.. Z pokoje, který byl vedle koupelny, se ozýval křik. zase se hádá s rodiči. Bratr. Chytrý, ale tvrdohlavý a vzpurný.... Slza, slaná a smuteční, se spojila se sladkou a drahocennou vodou.. Může být dovolená sladká, když je moře slané?

Rozhodla jsem se, že si s ním popovídám. Klepám a vcházím. Bratr leží na posteli, ještě rudý v obličeji a čte si v knížce. Je v klidu, nevadí mu, že má důru v ponožce, že má roztrhlé tričko a čte ve tmě.. Je jiný než já! Bude těžké..

,,Ahoj.. Chtěla bych si s Tebou promluvit. Ale nejdřív mi slib, že se neurazíš, nezačneš řvát.. Dobře.. Víš, lidský život je krásný. Harmonie duše a těla, soužití všech lidí.. Krása. Ale musíme ho umět využít. Myslím, že Tvá duše a tělo, nechci Tě urazit, spolu... Nespolupracují? Jsi chytrá hlava, ale tvůj řev a tvé projevy? Brácho! Prosím! Neřvi.. Tak řvi, uleví se Ti... Vím, já asi nejsem normální, ale má duše vidí to, co Tvá ne.. A totiž, že život má vypadat jinak. Žiješ, jako by bylo úplně normální a jisté, že žiješ. Ale život je dar, i když na to v životě a jeho rychlém letu často včichni zapomínáme! Brácho, mám Tě ráda a chci Ti pomoci. Koukej, máš tady pohozenou tašku, tady leží pohozené, ošmudlané knihy! Brácho?

Otočila se a spatřila, jak její bratr spí, polštářem mu je knížka a spokojeně oddychuje. Je mu pomoci?

Venku padaly sněhové vločky, někde v dáli zahoukal vlak a mladá dívka Gineta se zamyšleně, někdo by řekl nepřítomně koukala z okna. Z okna - na krásnou, obdivuhodnou přírodu. Zaštěkal pes a vyšel Měsíc. Byla krásná noc.. A Gineta? Klidná a vyrovnaná...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Ale může být dovolená sladká, když je moře slané?

Ano!
Ne!
Podle okolností
Jiná odpověď

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama